Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s.
Rok 2024 skončil ziskem 616,0 tis. Kč. Organizace má 3 211 smluv za 5,15 mld. Kč.
Základní údaje
Z veřejných rejstříků. Fyzické osoby a statutární orgány neukazujeme.
- Druh
- Společnost města
- IČO
- 47311975
- Právní forma
- akciová společnost
- Sídlo
- Mrštíkova 850/3, Liberec III-Jeřáb, 46007 Liberec
- Vznik
- 1. 4. 1993
- Smlouvy
- 14. 2. 2008 až 29. 10. 2026
Jak hospodaří
Z účetních závěrek ve Sbírce listin. Částky za celý rok. Čísla za roky 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2016 jsou přečtená strojově z PDF závěrky. Součty výkazu sedí.
Výnosy a náklady
Cizí zdroje
Zobrazit jako tabulku
| Rok | Výsledek | Tržby | Aktiva | Vlastní kapitál | Cizí zdroje |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 616,0 tis. Kč | 218,67 mil. Kč | 2,17 mld. Kč | 991,29 mil. Kč | 1,15 mld. Kč |
| 2023 | 491,0 tis. Kč | 176,85 mil. Kč | 2,07 mld. Kč | 948,96 mil. Kč | 1,10 mld. Kč |
| 2022 | 486,0 tis. Kč | 176,60 mil. Kč | 1,85 mld. Kč | 948,82 mil. Kč | 882,83 mil. Kč |
| 2021 | 370,0 tis. Kč | 145,46 mil. Kč | 1,76 mld. Kč | 948,69 mil. Kč | 796,00 mil. Kč |
| 2020 | 228,0 tis. Kč | 137,29 mil. Kč | 1,76 mld. Kč | 948,74 mil. Kč | 802,08 mil. Kč |
| 2016 | −17,47 mil. Kč | 230,49 mil. Kč | 1,32 mld. Kč | 893,49 mil. Kč | 409,74 mil. Kč |
Co z výkazů plyne
Poměry spočítané z výkazů za rok 2024. Popisují čísla, nehodnotí hospodaření organizace.
Na co upozornit
- 2024: Krátkodobé závazky jsou vyšší než oběžná aktiva (běžná likvidita 0,90).
- 2024: Cizí zdroje tvoří 53 % aktiv.
- Výsledek
- 616,0 tis. KčZisk: výnosy byly vyšší než náklady.
- Zadluženost
- 53,1 %Jaká část majetku je krytá cizími zdroji, tedy závazky a úvěry.
- Běžná likvidita
- 0,90Oběžná aktiva dělená krátkodobými závazky. Pod 1 jsou krátkodobé závazky vyšší než peníze a pohledávky, které je mají pokrýt.
- Okamžitá likvidita
- 0,05Peníze na účtech dělené krátkodobými závazky.
- Osobní náklady
- 40,8 %Kolik nákladů tvoří mzdy a odvody. U škol a sociálních služeb bývá podíl vysoký.
- Náklady meziročně
- +6,7 %Změna proti předchozímu roku.
- Výnosy meziročně
- +6,7 %Změna proti předchozímu roku.
Ukazatele po letech
| Rok | Zadluženost | Běžná likvidita | Okamžitá likvidita | Osobní náklady | Náklady meziročně | Výnosy meziročně |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 53,1 % | 0,90 | 0,05 | 40,8 % | +6,7 % | +6,7 % |
| 2023 | 53,2 % | 0,81 | 0,05 | 39,3 % | +20,4 % | +20,4 % |
| 2022 | 47,7 % | 1,08 | 0,23 | 42,5 % | +15,1 % | +15,1 % |
| 2021 | 45,3 % | 0,95 | 0,07 | 46,1 % | +3,2 % | +3,2 % |
| 2020 | 45,5 % | 0,99 | 0,07 | 48,4 % | – | – |
| 2016 | 31,1 % | 0,72 | 0,12 | 31,2 % | – | – |
Období: rok 2024. Zdroj: účetní závěrka ve Sbírce listin, poměry spočítala aplikace. Co výkaz neuvádí, neukazujeme.
Kdy se smlouvy uzavíraly
Hodnota smluv podle roku uzavření, bez dodatků. Bez 74 smluv s více partnery, jejichž hodnota patří celku.
S kým smlouvy uzavírá
Podle hodnoty společných smluv. Fyzické osoby v seznamu nejsou.
Největší smlouvy
Podle hodnoty v registru smluv. Dodatky se do součtu nepočítají.
-
1,91 mld. Kč
Nahlásit chybu -
1,85 mld. Kč
Nahlásit chybu -
1,62 mld. Kč
Nahlásit chybu -
1,62 mld. Kč
Nahlásit chybu -
1,62 mld. Kč
Nahlásit chybu
Další smlouvy (5)
-
Dodatek: 4/18/0275 - Dod. č. 12 Hlavní Smlouva BUS - o veř.službách v přepravě cestujících od 1.2019
1,62 mld. Kč
Nahlásit chybu -
Dodatek: 4/18/0276 - Dod. č. 9 Hlavní Smlouva TRAM - o veř.službách v přepravě cestujících od 1.2019
1,58 mld. Kč
Nahlásit chybu -
1,36 mld. Kč
Nahlásit chybu -
1,36 mld. Kč
Nahlásit chybu -
1,36 mld. Kč
Nahlásit chybu
Poslední smlouvy
Podle data uzavření.
-
76,4 tis. Kč
Nahlásit chybu -
350,0 tis. Kč
Nahlásit chybu -
1,42 mil. Kč
Nahlásit chybu -
53,2 tis. Kč
Nahlásit chybu -
70,8 tis. Kč
Nahlásit chybu
Další smlouvy (15)
-
180,0 tis. Kč
Nahlásit chybu -
Hodnota neuvedena
Nahlásit chybu -
130,0 tis. Kč
Nahlásit chybu -
479,0 tis. Kč
Nahlásit chybu -
131,0 tis. Kč
Nahlásit chybu -
3,12 mil. Kč
Nahlásit chybu -
61,9 tis. Kč
Nahlásit chybu -
100,6 tis. Kč
Nahlásit chybu -
146,8 tis. Kč
Nahlásit chybu -
67,0 tis. Kč
Nahlásit chybu -
60,0 tis. Kč
Nahlásit chybu -
47,2 tis. Kč
Nahlásit chybu -
100,6 tis. Kč
Nahlásit chybu -
118,1 tis. Kč
Nahlásit chybu -
1,34 mil. Kč
Nahlásit chybu
Projekty
Projekty v katalogu, ke kterým se smlouvy vztahují.
Zdroje: registr smluv, ARES a obchodní rejstřík, Monitor státní pokladny a Sbírka listin. Stránka ukazuje stav posledního stažení. Rozhoduje znění v registru.
Nahlásit chybu